AVM’lerde gezinen süslü kokonalar
+ Sonra Oku

AVM’lerde gezinen kokoşlardan nefret ediyorum

Paraya ihtiyacım olmasa 1 gün yapmam bu işi...

18 yıldır mağazacılık sektöründe çalışmaktayım. Elit bir semtteki AVM de lüks bir markada yöneticilik yapıyorum. Lanet olsun bu işi seçtiğim güne.

 

Paraya ihtiyacım olmasa 1 gün yapmam bu işi. Neden mi? Kocasıyla kavga eden burada, ego tatmin eden burada, artisti burada, ağzı kokanı, pis kokanı, ter kokanı, yaşlı bunağı, paralı fakiri, cimrisi burada, insanı çileden çıkarıyorlar! Bir insan neden saatlerce kıyafet dener ve teşekkür edip gider arkadaş? Yeter!

 

“Neden bu kadar pahalısınız?” diyorlar bir de. Bir zahmet mağazadan içeri girerken kafanı kaldır da tabelaya bak be kadın! Sanki bağcılarda geziyor haspam. Üstünde en kaliteli başka marka kıyafetler çanta ayakkabı. Bize gelince neden pahalısınız… Gelme o zaman, girme içeri, bizi meşgul etme gereksiz! Siz satın alacaksınız, biz de kazanacağız ya... 1,5 yıldır prim alamıyorum arkadaş. Para kazanamıyorum. Çıldıracağım. Gece körü eve gidiyorum, bazen sabah gelip gece körü çıkıyorum. Malum AVM’ler 22:00’da kapanıyor. Çocuğum var benim! İşi yanlış seçtim evet ama bari para kazanabilsem...

 

Lütfen gereksiz mağazalarda insanları uğraştırmayın. Üst yönetimde ciro bekliyor gün sonu. Kapanışta iyi ciro raporu atamayınca laf yiyoruz. Diyor ki, mağazana 400 kişi girmiş, sen ne yaptın? Ah be yetkilim, bir bilsen biz kimlerle uğraşıyoruz burada. Bıktım bunaldım gerçekten... Gelirsiniz denersiniz istediğiniz değildir bedeni olmaz hoşunuza gitmez anlarım. “Ay çok güzel harika müthiş…” Eee hangisi oluyor? Ben bir düşüneyim…

 

Çok doluyum, boş gezen insan tayfasından bıktım usandım artık. Ben ne zaman mutlu olacağım bir işte çalışabileceğim acaba! Bak saat 19:30, ben çalışıyorum, ha bir de hafta sonu çalışıyorum… Çünkü izin hafta içi, hem de 1 gün. Yıllardır 1 gün izinle çalışmak ne demek bilir misiniz siz? Temizlik mi yapalım, dinlenelim mi, gezelim mi, çocuğumla vakit mi geçireyim. Ne yapayım, 5 parçaya bölünüyorum... Siz siz olun asla mağazacı olmayın!

 

 

Rumuz: NeşEylül

Yorum yaz