Çocuklar bu muzlu tarifleri çok sevecek!
+ Sonra Oku

Çocuklar bu muzlu tarifleri çok sevecek!

Bu muzlu tarifler çocuklarınızı çok mutlu edecek! İşte hem sağlıklı hem pratik tarifler...

Okulların açılmasına az kaldı; eğelenceli çocuk-dostu tarifler ve okul sonrası atıştırmalıklar için yeni fikirler arayışına girdiniz muhtemelen. Çocuğunuz standart menülerinizden bıktıysa eğer, muz suşisini öğlen döngüsüne dahil etmeyi mutlaka isteyeceksiniz. Bu sağlıklı atıştırmalık fikri, bir süredir Pinterest'te çok popüler; bulduğumuz en iyi çocuk-dostu muz suşi tariflerine bir göz atın - muhtemelen kendiniz için de yapmak isteyeceksiniz!

 

Standart muz suşi

Bu sağlıklı sandviç alternatifini yapmak için ihtiyacınız olanlar, lavaş ekmeği, fıstık ezmesi, muz ve suşi benzeri dilimler kesebilmek için keskin bir bıçak.

 

 

 

Nutella ve muz suşi

Bir önceki tarifin tatlı alternatifi için, fıstık ezmesi yerine Nutella kullanın.

 

 

 

Kahvaltılık mısır gevreği ile muz suşi

Yoğurtlu muzları, mısır gevreği ile kaplanmış şekilde sunduğunuzda, çocuklarınız kahvaltıyı iple çekecekler.

 

Chia ve antep fıstığı ile muz suşi

Daha yetişkinlere yönelik bir atıştırmalık için muzu, en sevdiğiniz fıstık ezmesi ile kaplayın ve üzerine chia tohumları ve doğranmış antep fıstıkları serpin.

 

 

Bitter çikolatalı muz suşi

Süper sağlıklı ve kolay bir tatlı için, bir muzu, erimiş bitter çikolataya bandırın, üzerine hindistancevizi ile doğranmış fındık serpin ve dilimleyerek afiyetle yiyin.

 

Sağlıklı muz suşi

Muz dilimlerini fısıtk ezmesi ile kaplayın ve pirinç gevreğinin içerisinde rulo yapın - atıştırmalığınız, saniyeler içerisinde hazır olacak!

 

 

 

Yorum yaz