En ilginç makyaj sabitleme yöntemi
+ Sonra Oku

En ilginç makyaj sabitleme yöntemi

Soğuk su ile makyajınızı sabitleyebileceğinizi biliyor muydunuz?

Makyaj yaptıktan sonra onu muhafaza etmek hele ki sıcak havalarda oldukça zor. Bu nedenle makyaj sabitlemek için çeşitli spreyler ve toz ürünler kullanılsa da Güney Kore’de epey trend olan soğuk su ile makyaj sabitleme yöntemini sizin için yazdık.

 

Japonya’da ortaya çıkan bu yöntemin orijinal adı batmak, dalmak anlamına gelen Jamsu. Bu yöntemi uygulamadan önce klasik makyajınızı uygulayabilirsiniz. Yani makyaj bazınızı, fondöteninizi ve kapatıcınızı uygulayabilirsiniz. Bu uygulamadan sonra toz pudrayı (bebek pudrası da kullanabilirsiniz) bir fırça ya da makyaj süngeri yardımıyla cildinize dağıtıyorsunuz ve geniş bir kabın içine doldurduğunuz soğuk suya yüzünüzü batırıyorsunuz. En az 30 saniye bekliyorsunuz. Soğuk su ile birlikte pudranızın yüzünüzde bıraktığı beyaz izlerden kurtularak, kalıcı bir matlık sağlıyorsunuz. Bir havlu kağıt ile tampon hareketlerle yüzünüzdeki su damlalarını temizleyerek makyajınızın geri kalanını yapmaya hazırsınız!

 

 

Bu yöntemi kullanamdan önce saçlarınızı sıkıca arkadan bağlayıp bir saç bandı ile yüzünüzden uzaklaştırmanızı tavsiye ederiz. Zira ıslanan saçlarınızı yeniden kurutmak zorunda kalabilirsiniz. Baking tekniğine benzeyen bu teknik, ten makyajınızın daha kalıcı olmasını sağlıyor. Pudra ise yüzünüze matlık verip parlamaları engelliyor. Bu teknik ile makyajınızı sabitlediğinizde pudranın yüzünüzde bıraktığı maske hissiyatından kurtulmuş oluyorsunuz. Lakin ne kadar kullanışlı o konuyu size bırakıyoruz!

 

Makyajınızın solmasını önleyecek 9 hile
GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yaz