Kıvırcık saçlar için loc metodu
+ Sonra Oku

Loc metodu nedir?

Muhteşem buklelere sahip olmak için loc yöntemini denediniz mi?

Kıvırcık saçlarla yaşayanlar aslında ne kadar harika saçlara sahip olduklarını bilirler lakin saçlarının kendi iradeleri olduğunu da bilirler. Kıvırcık saçlarınızı ehlileştirmek istiyorsanız size harika önerilerimiz var.

 

Muhteşem buklelere sahip olmak ve bunu uzun süre muhafaza etmek sandığınızdan daha kolay. Kıvırcık saçların uslu durmak için ihtiyaçları olan tek şey nem. O nedenle saçlarınızı bolca nemlendirecek bir yöntem var. LOC diye geçiyor ve sıvı, yağ, krem kelimelerinin ingilizce baş harflerinden oluşuyor.

 

LOC yöntemi nedir?

Yöntemin ismi zaten kendisini anlatıyor. İsimde geçen sırayla ürünleri saçlarınıza uyguladığınızda saçlarınızın ihtiyacı olan nemi kazandğını göreceksiniz. Bu yöntemin diğer yöntemlere oranla daha fazla tercih edilmesinin nedeni ürünlerin bu sıraya göre kullanılması. Nem tabakası yağ ve krem ile tamamen içerde hapsedilir. Yağ ve krem nemin buharlaşıp kaybolmasını engellediği için saçlarınızın daha uzun süre nemli kalmasını sağlar.

 

LOC nasıl uygulanır?

Günlük rutininize uygulaması oldukça kolay olan bu yöntemi uygulamak için durulanmayan saç kremi, oda sıcaklığında sıvı halde bulunan yağ ve oda sıcaklığında krem halde bulunan bir başka yağa ihtiyacınız olacak.

 

 

 

Sıvı (L) aşaması için: Saçlarınızı temziledikten sonra saçlarınıza nem verecek bir sıvı kullanmanız gerekir. Bu isterseniz su olabilir ya da sıvı bir durulanmayan saç kremi olabilir. Bütün saçınızı bu ürün ile ıslatmanız gerekiyor.

 

Yağ (O) aşaması için: Saçalrınızın kuruluk oranına göre çeşitli yağları saç uçlarınıza yediriyorsunuz. Bu yağlar genellikle oda sıcaklığında sıvı olarak bulunan yağlar zeytin yağı gibi. Daha önce nemlendirmesi için uyguladığınız sıvının buharlaşarak saçınızdan uzakaşmasını engelliyor ve saçınızın daha nemli kalmasını sağlıyor.

 

Krem (C) aşaması için: Bu aşamada saçınızdaki nemi saç tellerinize mühürlemek için gerekli. Bu aşamada krem formunda yağlardan yararlanabilirsiniz. Shea yağ gibi.

 

Aynı sırayla ürünleri uyguladığınızda buklelerinizin çok daha belirginleştiğini, elektriklemediğini göreceksiniz. Hem de kış ayı boyunca kuruyup hiçbir şekle girmeyen saçlarla uğraşmak zorunda kalmayacaksınız. Saçlarınızın kuruluk durumuna göre ister gün aşırı ister her banyodan sonra uygulayabilirsiniz. Kullanım sıklığı tamamen size kalmış.

 

Mükemmel saçla uyanmanın 10 yolu
GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yaz