Kendi başınıza zaman geçirmek için 4 öneri
+ Sonra Oku

Yalnızken yapılabilecek şeyler nelerdir?

Yalnızken de mutlu olmak gerek!İşte tek başınayken yapılabilecek eğlenceli şeyler...

Bir insanın hayatta güvendiği arkadaşlarının olması önemlidir. Arkadaşlar sizi iyi hissettirirler ve sizi severler. İnsanın kendisine iyi davranması, kendinin arkadaşı olması da eşit düzeyde önemlidir. Kendi başınıza eğlenebilir, yalnızken de kendinizi iyi hissedebilirsiniz. Şimdi size kendinizin en iyi arkadaşı olma konusunda bazı tüyolar vereceğiz.

 

Kendi başınıza dışarı çıkın

Kendinizle gitmek yerine neden birinin size dışarı çıkarmasını bekleyesiniz? Müze, kafe, restaurant gibi denemeyi istediğiniz bir yer varsa bu yalnız çıkmak için harika bir deneyim olabilir. Etrafında sürekli insanların olması eğlencelidir ancak kendinizle dışarı çıkarak sadece kendi istediğiniz şeyi yapmak iyi hissetmenizi sağlayacaktır.

 

Kendinize günlük övgüler yapın

Güzel, akıllı, eğlenceli, farklı olduğunu duymak herkesi mutlu eder. Bu övgüleri sadece etrafınızdaki kişilerden duymak yerine aynı zamanda bu konuda kendinizin destekleyicisi olun. Bugünden itibaren her gün kendinizde sevdiğiniz bir şey yazmaya başlayın. Bunları uygulayın, kendinizle ilgili hep güzel şeyler hissedeceksiniz.

 

 

Aktif olun ve önce sağlığınız düşünün

Kendinizin arkadaşı olmanın en iyi yolu sağlıklı yaşama odaklanmaktır. Aktif olmak (günde 30 dk. yürümek bile iyi bir başlangıçtır) kötü alışkanlıklardan uzak durmak, sağlıklı beslenmeyi önceliğiniz yapmak gerekir.

 

Kendinizde sevdiğiniz şeye odaklanın

Kendinizle ilgili negatife özelliklere odaklanmak kolay olandır. Kendinizin arkadaşı olmada önemli olan nokta negatif yerine pozitife odaklanmaktır. Kendinizde en çok hangi özelliğinizi seviyorsunuz? Mizah anlayışınızı mı? İyi bir dinleyici olduğunuz gerçeğini mi? Saç şeklinizi mi? Etrafınızda binlerce güzel olan şey var. Bunlara odaklanma zamanı!

 

Ölmeden önce yapılacaklar listesi
GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yaz

  • Misafir 2018-06-29 14:05:41

    övmünmek yani havanmak küçük bir şirktir şirkte allaha ortak koşmaktır

  • Misafir 2018-08-06 19:18:37

    yoh artık adam ölsün mü? delirmekten daha iyidir bir de kendini allahtan üstün görmüyon ki

  • Misafir 2018-11-15 14:35:36

    bune bee saşlkdsalkjhdasd