Gözümün içine baka baka...
+ Sonra Oku

Susmalı mıyım yoksa konuşmalı mı?

Öğrenciyken yurtta beraber kalmıştık. Çok güzel bir kızdı. Kıvır kıvır siyah beline kadar uzanan saçları, omzunda karanfil dövmesi, küçücük güzel bir yüzü vardı.

Aynı odada beraber geçirdiğimiz 3. senenin sonunda okuldan bir çocukla tanıştı. Sene başında ya da sene sonunda yurda eşya taşırken, erkeklerin girmesi yasak olmasına rağmen, yangın merdiveninden odaya kadar gelip bize yardım ettiğini çok net hatırlıyorum. Kızın peşinden az koşmadı. Mezun olunca koptuk biraz. Zaman zaman haber aldım. Evlenmişlerdi. 2 tane oğlu oldu diye duydum sonra da. Aradan 15 sene geçti.

 

Büyük bir şirkette çalışıyorum. Bir gün kocasıyla şirkette karşılaştık. Toplantı falan sandım ama Londra'da bir süre yaşadıktan sonra bizim şirkete transfer olmuş, üst kademe yöneticilik yapmaya başlamıştı. Bu vesileyle karısı onu ziyarete şirkete geldiğinde biz de ayak üstü bir kaç kez muhabbet edebilmiştik. Bir süre sonra aynı katta çalışan çok yakın bir arkadaşım, adamın odasının kapısını zaman zaman kilitlediğini, içeriden sevişme seslerine benzer sesler geldiğini söyledi. Çekmecesinde prezervatifler olduğunu da duydum. Şirket, iki kadının ismiyle çalkalanıyordu. Şok olmuştum. Başka bir iş arkadaşı şehir dışında bir iş gezisindeyken adamı ve kadınlardan birini bir köşede oynaşırken görmüştü. Adam kadını tehdit edip, gördüğünü kimseye söylerse işten attıracağını söylemiş. Kadın da beni işten attırırsan her şeyi yönetime anlatırım demiş. Yuh dedim. Olay gerçekti. Hem de yanıbaşımda.

 

Şimdi bunu arkadaşıma söylemeli miyim yoksa habersiz ve ailesini dağıtmaması, mutlu mesut yaşaması için susmalı mıyım?

 

 

Rumuz: Kararsız

 

 

Yorum yaz

  • Misafir 2018-08-15 15:12:39

    söylemlerle değil kesin bir bilgi sahibi isen söylemelisin.

  • Misafir 2018-06-20 22:56:50

    Benimde yıllar önce buna benzer bir şey başıma geldi. Arkadaşımın evli ablası üst komşusuyla yatıp kalkıyormuş. Üst komşusuda bunu gidip sağda solda anlatıyormuş böyle böyle yapıyorum diye. Gururuma yedirmedim arkadaşımın ablası benim ablam dedim. Gittim 15 yıllık arkadaşıma dedim. 8 yıl oldu küsüz.

  • Misafir 2017-03-31 06:53:34

    Çok güzel