Yaza fit girme rehberi
+ Sonra Oku

Yaz öncesi zayıflamak için neler yapılmalı?

Yazın zayıf görünmenin yolları haberimizden geçiyor!

Yaz mevsimi yaklaşıyor! Siz de yazı fit bir vücutla karşılamak istiyorsanız önerilerimize mutlaka kulak vermelisiniz. Size özel hazırladığımız bu zayıflama rehberimizde hem diyet ve egzersizler ile zayıflama yöntemlerini hem de uzun uzadıya uğraşmak istemeyen okuyucularımız için estetik cerrahi ile zayıflama yöntemlerini bulacaksınız. Hadi başlayalım!

 

Zayıflama yoluna çıkmadan önce diyetisyenlerin önerileri öncelikle kendinizi tanımanızın gerektiği yönünde... Diyetisyen Güneş Aksüs zayıflamanın en önemli yolunun kendini tanımaktan geçtiğini söylüyor ve ekliyor: “Geçmişine bakmak kendini tanımak, nereden geldiğini ve vücudunun senden beklediklerini anlamak demektir. Başarısız hikâyelerin nedenlerinin büyük kısmı kendini yeterince tanımadan yola çıkmaktan kaynaklanıyor. Dinlediğim öykülerin çoğunda, denenmiş onlarca çeşit yöntem var ama sonuç aynı. Peki, biz neyi atlıyoruz?”

 

 

Kendinizi yeterince tanıdıysanız bu yolda ilk adımınızı beslenmenize dikkat ederek atabilirsiniz. Bu adımı atarken bilmeniz gereken en önemli bilgiler arasında iştahınızı azaltmanın yolları bulunuyor. Bu besinleri yemek listenize ekleyerek iştahınızı kesebilirsiniz. İşte o besinler:

 

İştah kesen 20 yiyecek
GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ

 

İştahınızı kesmeyi başardınız tebrikler! Tatlı krizleriyle başa çıkamıyorsanız diyet tatlı tarifleri işinize yarayabilir.

 

 

 

Tamam ama “peki kilo vermemizi kolaylaştıracak bir şeyler yok mu?” diyorsanız aradıklarınız aşağıda:

 

 

Buzdolabındaki bu 7 yiyecekle kilo verin
GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ

 

Bağırsaklarınıza dikkat edin, kilo vermeye bir iş gibi yaklaşın, diyetiniz size uygun olsun ve dahası... İşte hızlı kilo vermenin pratik yolları:

 

 

“Diyet beni zorluyor” dediğinizi duyar gibiyiz. Size harika bir haberimiz var! Sadece sevdiğiniz yiyecekleri yiyerek kolay diyet yapabilirsiniz. Nasıl mı? İşte kolay diyet listeniz:

 

 

Diyet yaparken masum olduğunu düşündüğünüz bu yiyecekleri yerseniz verdiğiniz kilolar size geri dönebilir! İşte masum gibi görünen ama aslında çok suçlu olan yiyecekler:

 

 

“Az yersem, kahvaltımı geç yapıp öğün atlarsam kilo verebilirim” “Bitki çayları faydalı, sınırsız içebilirim!” “Bazı besinleri hayatımdan çıkarmak zorundayım” gibi cümleler kuruyorsanız kilo verme sürecinizde kısır bir döngüye girebilirsiniz. İşte diyet yaparken mutlaka bilmeniz gereken şeyler:

 

 

Hadi işinizi kolaylaştıracak birkaç öneri daha verelim!

 

Mesela vücudunuzdaki yağlar, yağ yakımı kilo verme yolunda sizi en çok zorlayacak maddeler arasında bulunuyor ama bu besinler vücuttaki fazla yağları yakmaya yarıyor!

 

Bu besinler yağ yakıyor!
GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ

 

Editörlerimizden Pınar Aksu Diyetisyen Gülhan Koca ile birlikte 5 haftalık bir diyet yolculuğuna çıktı. Bu keyifli yolculukta ona eşlik etmek isterseniz aşağıdaki haberimize tıklayabilirsiniz.

 

 

“Ben diyetle uğraşamam” diyorsanız onun için de elimizde bir şeyler var!

 

 

Tüm bu önerilerimizi dikkate alıp diyetinizi yapıyorsunuz ancak tabii ki sağlıklı bir şekilde kilo vermek yalnızca diyet yaparak olmuyor! İşte fit bir vücuda kavuşmanızı sağlayacak egzersizler...

 

 

  • Yemeklerden önce bir bardak su için,
  • Beyaz ekmeği hayatınızdan çıkarın,
  • Düzenli spor yapın!

 

İşte ince bir bel için yapmanız gereken hareketler:

 

Belinizi inceltecek egzersizler
GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

Limonlu su içmenin birçok faydası var. Bunlardan biri limonun doğal bir yağ yakıcı olması...

 

 

 

 

Yuvarlak ve kalkık kalçalara sahip olmak için bu hareketleri yapabilirsiniz. Aşağıdaki hareketler basenlerinizi eritmenizi de sağlayacak!

 

Kalça ve basen eritme hareketleri
GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ

 

6 adımda bacaklarınızdaki fazlalıklardan kurtulmak mümkün! Nasıl mı?

 

Bacak incelten egzersizler
GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ

 

Evde, kendi kendinize uygulayacağınız yöntemler ile düz bir karına sahip olmanız mümkün. Ayrıca her birini aynı zaman zarfı içinde yapmanıza gerek yok. Yapmak istediğiniz hareketi gün içine yayarak uygulayabilirsiniz. Dümdüz bir karına sahip olmanız için yapmanız gereken 10 etkili yöntem:

 

Dümdüz bir karın için 10 etkili yöntem
GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ

 

Omuz, sırt, göğüs kaslarınızı çalıştıracak, kollarınızı inceltecek hareketler...

 

 

Çoğumuz sıkılmaya dünden hazırız, hele konu egzersiz olursa! Yapmamız gerektiğini biliriz ama genellikle motivasyon yoksunluğu yaşarız. Belki de egzersiz yaparken bir yandan eğlenmek ve zamanın nasıl geçtiğini anlamamak gereklidir, işte size bazı öneriler:

 

 

Bu hareketleri bilmenizde fayda var!

 

 

Az miktarda sık aralıklı diyet programı ile yaza hazırlık için haftalık örnek bir diyet listesi için tıklayın!

 

Yorum yaz