3 günde ciğerler nasıl temizlenir?
+ Sonra Oku

Ciğerler nasıl temizlenir?

Ciğerleri doğal yollarla nasıl temizlersiniz?

Klimalı ortamda çalışmak, egsoz dumanı, sigara, alkol, sağlıksız beslenme ve spor yapmamak ciğerlerimizi etkiliyor. Özellikle sigaranın ciğerlerimiz üzerinde bıraktığı etkiyi anlamak istiyorsanız bir pamuğu zifte batırın ve sonra pamuğu sıkın. Gördüğünüz manzara eminiz rahatsız edici olacaktır... Ciğerlerinizi temizlemenin yollarını arıyorsanız bu adımları takip edin... 

 

Ciğerler nasıl temizlenir?

 

Bu 3 günlük programa başlamadan 2 gün önce sigarayı bırakmanız gerekiyor... Böylece toksinlerden daha kolay arınabileceksiniz. Sigarayı bıraktıktan sonraki günlerde bol yürüyüş yapın ve bitki çayları içerek bağırsaklarınızı temizleyin.

 

 

Ciğerleri temizlemenin doğal yolu

 • 300 ml suya 2 limonun suyunu sıkın ve kahvaltıdan önce bu suyu için.

 • Öğle yemeğinden önce 300 ml greyfurt suyu ve 300 ml havuç suyu için. Bu meyve suları solunum sisteminizi düzenleyecek ve kanınızı alkalize edecektir.

 

 

 • Yemek sırasında 400 ml potasyum açısından zengin yabanmersini suyu için. Akşam yatmadan önce de 400 ml yabanmersini suyunu içmeyi ihmal etmeyin.

 • Tüm bunları yaparken toksin atmanızı hızlandıracak sporlar yapmanızda fayda var. Bitki çayı içmeye özen gösterin. Her akşam 20 dakika kadar sıcak suyla duş alın ve rahatlayın. Nefes çalışmaları ve okaliptus yağlarıyla nefesinizi dengelemeye çalışın.

 

 

 

Yorum yaz

 • Misafir 2018-02-23 16:08:11

  valla ben sigarayı bırakmak için çok çabaladım günde 3 paket içerdim nikotin sakızı ve nikotin bandıyla günde 1 pakete düştüm, bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine kredi çektim param kalmadı çok şükür sigarayı da bıraktım :)

 • Misafir 2018-02-28 18:41:34

  hahaha

 • Misafir 2017-10-15 15:18:48

  ben sigarayı bırakalı 3 sene oldu şimdi iç organları temizlemeye geldi doktor raporlarında nefesden gecemiyorum işim aksadı artı filmdede sıkıntı cıkıyo buda aksattı artı sıgarayı bırakınca şeker denen illette musallat oldu önceleri gizliydi şimdi 220 nin altına inmiyo şimdi ciddi olarak bunları teker teker aşmam lazım acele etmeden teker teker hepsinin caresini bulmaya calışıyorum ve en uygun tedaviyi uygulayacagım bir ara yogurtlu limon yiyordum haliyle göbekde vardı şimdi biraz zayıfladım lakin üzün süre küllanırsam sakınca olur diye hanım kesdi oda olabilir tabi her şeyin fazlası zarardır