Kapkaççı dehşeti

Herkese iyi pazarlar,

Bu hafta sizlere inanılmaz bir olayı gündeme getireceğim. Annesi ile gittiği pazarda, kapkaça maruz kalan engelli kız, hırsızın 10-11 yaşlarında olduğunu anlattı.

 

Bursa'da annesiyle pazara çıkan yüzde doksan spastik engelli Bilge Ü.'nün çantası, küçük bir çocuk tarafından kapkaç yapılarak çalındı. İHA'nın haberine göre, olay Osmangazi ilçesi Tuzpazarı'nda gerçekleşti.

 

Yüzde doksan spastik engelli olan Bilge Ü., yanında annesi ile birlikte akülü aracıyla Tuzpazarı'nda alışverişine çıktı.

 

Alışveriş yaptıkları sırada engelli kızın akülü aracında asılı duran çantayı kapkaççı alıp kaçtı. Çantanın alındığını engelli Bilge Ü. gördü ama konuşamadığı için annesine seslenemedi. Çantanın çalındığını üzgün gözlerle izleyen engelli kız, çanta çalındıktan sonra annesiyle iletişime geçerek çantanın çalındığını anlattı.

 

Anlatabildiği kadarıyla çantayı çalanın 10-11 yaşlarında küçük çocuk olduğunu söyleyen Bilge Ü., çantanın bulunmasını istedi.

 

Olayı anlatan Ülfet Ü., "Pazardan ıspanak alıyordum. Ben pazarcıya ıspanak parasını verdim. Kızım 'anne çanta' diye bağırdı. Ben baktım ki çanta gitmiş. Ben çantanın gittiğini görmedim kızım görmüş onun anlattığına göre 10-11 yaşlarında bir çocukmuş çantanın içinde 900 lira para vardı. Bu 900 lira paradan birine 300 lira borcum vardı onu verecektim. Çantanın içinde cep telefonum, kızımın engelli kartı, ilaçlarım, bir de içinde 4 bin lira bulunan emekli maaş kartım vardı. Çantayla her şeyim gitti" dedi.

 

Olay yerine gelen polis ekipleri engelli kızın çantasını çalan şüpheliyle ilgili çalışma başlattı.

 

Bu olayların bir an önce önlenmesini emniyet müdürlüğümüzden talep ediyorum…

 

Herkese engelsiz bir hafta diliyorum…

Yorum yaz

  • Misafir 2017-08-03 23:03:13

    Bir an once bulunmasini dilerim ins sizden guzel haberi alirizErsin Bey yaziniz icin tesekkurler deniz atil