EVLİLİK
1
8

Evde nişan yapacaksanız yeterli yerinizin olup olmadığını düşünmeniz gerekiyor. Mobilyaları, sandalyeleri ve oturma alanını ayarlamanız gerekiyor.

2
8

Davetli listeniz hazır mı? Eve kaç kişinin geleceğini belirlerseniz nişan akşamını daha rahat geçireceksiniz. Nişan gününden en az iki hafta önce davetlilere haber vermelisiniz.

3
8

Nişanlınızın ailesinden kaç kiş gelecek? Davetliler arasında sayı farkı var mı? Yani nişanlınızın ailesinden geleceklerin sayısıyla sizin davetli listeniz eşit mi? Nişan töreninin en kritik noktalarından birisi bu. Davetli sayısında eşitsizlik olmamalı. Gelecek yaşlı insanları mutlaka hesaba katın. Evinizin düzenini buna göre ayarlamak durumunda kalabilirsiniz.

4
8

İkramları kim yapacak? İkram yapmak yerine açık büfeyi tercih edebilirsiniz. Genellikle soğuk mezelerden hazırlayacağınız çeşitlerle büyük bir masa üzerine serpme şekilde sunacağınız ikramlıklar geceyi hızlı bir şekilde kurtarmanızı sağlayacaktır. Hem çeşit bol olacak hem de servis yapmakla uğraşmayacaksınız...

5
8

Eve gelen misafirlere terlik yetiştirme telaşından vazgeçin. Kapının girişine koyacağınız ıslak bir havlu misafirlerinizin gece boyunca şık kalmalarını sağlayacak ve ayakkabılarından olmamasını sağlayacaktır.

6
8

Nişan pastasını birkaç gün önceden sipariş edin. Son dakikaya bırakmayın. Servis tabaklarını önceden ayarlayın.

7
8

Evde düzenleyeceğiniz nişan töreniniz için ortamı hazırlamak size düşüyor. İyi bir müzik seçerek havayı yumuşatabilirsiniz. 

8
8

Nişan töreni sonrası ne yapacağınıza karar verin. Arkadaşlarınızla dışarı çıkacaksanız önceden planladığınız bir yere gidin. Son dakika tercihleri her zaman iyi olmayabilir.