EVLİLİK
1
15

1- Boynu dar ve kısa olanlar göğüs kısmı kapalı kolları uzun gelinliklerden uzak durmalılar. Göğüs kafesini ve boyunlarını kapatacak her türlü kumaş daha kısa ve dar görünmelerine neden olacaktır. 

2
15

2- Bunun yerine boynu açığa çıkaran kısa gelinlikler tercih etmeleri daha hoş bir görünüm yakalamalarına neden olacaktır. Örneğin bilekleri ve göğüs kısmı açık bir gelinlik kısa boylu birini daha hoş göstereceği gibi ayak bileklerinden boynuna uzanan bir orantı sağlayacaktır.

3
15

3- Geniş basenlilerin kaçınması gereken modellerden birisi kesinlikle dar kesimli gelinlikler! Dar kesim gelinlikler basen bölgenizi ortaya çıkaracağı gibi üzerindeki işlemeler nedeniyle olduğundan daha büyük gözükmesini sağlayacaktır.

4
15

4- Bunun yerine göğüs altından pilili bileklere kadar inen gelinlik modellerini tercih etmek basen bölgesindeki fazlalıkları kapatmaya ve daha hoş bir görünüm yakalamayı sağlayacaktır.

5
15

5- Büyük göğüslü kadınların tercih etmemesi gereken modellerden birisi saten kumaşlı dekoltesiz gelinlikler. Kumaşın dokusundan ve göğüs bölgesini tamamen kapatıp (bastırmış gibi) duracağından şık bir görünüm olmayacaktır.

6
15

6- Bunun yerinde büyük göğüslü kadınların dantel dekolteli gelinlikler giymesi daha hoş olacaktır. Göğüslerdeki dikkati başka yöne dağıtmak istiyorlarsa uzun sade bir duvak ve abartıdan uzak açık bırakılmış bir saç şık ve elegan bir görünüm yakalamalarını sağlayacaktır.

7
15

7- Kısa boylu kadınlar gelinlik modeli seçerken uzun, dökümlü ve yerlerde biten bol kumaşlı, taşlı modellerden sakınmalılar. Kumaşın, taşların ve gelinliğin modeli kısa boylu kadınların daha kısa gözükmesine neden olacaktır ve gelinlik üzerlerinde hoş durmayacaktır.

8
15

8- Bunun yerine, kısa boylu kadınların tercih etmesi gereken modeller belden oturtmalı (kuşakla bel ayrımı yapılabilir). Kloş elbise kıvamında, az kumaş ve taş kullanılarak dikilmiş gelinlikler kısa boylu kadınların gelinlikle daha zarif gözükmelerine neden olacaktır. Vücut yapısına göre kısa ve dar gelinlikleri de tercih edebilirler.

9
15

9- Omzu geniş kadınların tek aslılı ya da çapraz asklı gelinlik modellerinden uzak durması gerekli. Yandan askılı bir gelinlik geniş omuzları olduğundan daha geniş gösterecektir.

10
15

10- Bunun yerine ince askılı ya da straplez modelleri tercih etmeleri daha doğru olacaktır.

11
15

11- Karın bölgesinde fazlalığı olan kadınların dar kesimli, vücudu saran gelinliklerden kaçınması gerekiyor.

12
15

12- Bunun yerine dökümlü, karnı kapatan gelinlikler giymek daha yerinde bir tercih olacaktır.

13
15

13- Eğer çok uzun boylu değilseniz katlı, dökümlü kumaşlardan yapılmış gelinlik modellerinden kaçınmalısınız.

14
15

14- Çok küçük göğüslü kadınların omuz yaka gelinliklerden kaçınması gerekli. Göğüsleri olduğundan küçük ve basık göstereceği gibi vücudun üstünü de dar gösterecek bir model.

15
15

15- Göğüs bölgesi işlemeli, dantelli modelleri tercih etmek küçük göğüslü kadınlar için daha doğru bir seçim olacaktır.