EVLİLİK
1
13

1. Kibar olun

Tercih edebileceğiniz her durumda tavrınızı kibarlıktan yana koyun. Eşinize de en az yeni çıkmaya başladığınız bir yabancı kadar saygılı olmalısınız.

2
13

2. Birbirinizle olan ortaklığınızdan zevk alın

Eşiniz ve siz birbirinizin en iyi arkadaşı olun. Birlikte zaman geçirmekten keyif alın. Birbirinize karşı dürüst ve net olun.”

3
13

3. Mümkün olduğu kadar çok ‘seni seviyorum’ diyin

Mümkün olduğunca çok seni seviyorum diyin. Gerçekten. Bunu mümkün olduğunca sık söyleyin ve sadece sözde kalmasın, hissetmesini de sağlayın.

4
13

4. Dürüst olun

Aklınızı kurcalayan şeyler konusunda dürüst olun, tartışmayı kısa tutup hemen sekse geçmeyin.

5
13

5. Dış etkenleri sınırlayın

Aileleriniz elbette önemli ama artık siz kendiniz bir ailesiniz.

6
13

6. Küçük sürprizler iyidir

Onu sevdiğinizi söylemekle yetinmeyin, küçük hediyeler ya da sürprizler ile de bunu hatırlatın ve ifade edin. Duygusal bağlarınız sağlamlaşacak ve zorlukların üzerinden daha kolay geleceksiniz.

7
13

7. Mesafeler özlemenize sebep olur

Yalnız zaman geçirin. Siz ya da partneriniz birbirinizden ayrı da bir şeyler yapabilmeli, hatta kendi arkadaşları ile tatile bile çıkabilmeli. Araya giren mesafe ve zaman birbrinizi özlemenize ve daha tutkulu yaklaşmanıza sebep olur.

8
13

8. Gerçekçi olun

Karım ve ben birbirimizi çok sevdiğimizi biliyoruz. Kimse bir başkasının isteklerine yüzde yüz karşılık veremez ama yüzde 80’ini karşılamaya çalışmak da önemlidir.

9
13

9. Birbirinize değer verin

Küçük şeylerin ne kadar önemli olduğunu unutmayın, küçük bir kompliman gibi. Birbirinizi garantilediğinizi sanma yanılgısına düşmeyin.

10
13

10. Kendiniz olun

Elbette ‘biz’ olmanın önemini bilmelisiniz ama aynı zamanda her zaman bir ‘ben ve sen’ olacağını da unutmayın. Birbirinizle iyi anlaşmanız ve ortak fikirlere sahip olmanız güzel ama bazen farklılıklara düşeceksiniz ki bu çok doğal.”

11
13

11. Güçlü bir arkadaşlık temeli oluşturun

Arkadaş olmak zorundasınız. Karınız ya da kocanız birlikte takılmak isteyeceğiniz biri olmalı. Elbette cinsel arzu da oldukça önemli ama bir ilişkiyi tek başına yürütmek için yeterli değil.

12
13

12. İlişkilerin iki yönlü bir yol olduğunu unutmayın

“Ne istediğiniz ve ihtiyacınız olduğu konusunda dürüst olun ve karşınızdakinin ne isteyip neye ihtiyacı olduğunu da dinleyin, bilin.”

13
13

13. Hiçbir evlilik mükemmel değildir

Hiçbir şey sonsuza dek mükemmel kalmaz. Anlaşmazlıklar yaşanacak. Bazı anlar gelecek eşinizin söylediği ya da yaptığı bir şey sizi incitecek. Mutlu ilişkilerde çiftler bunları konuşarak hallediyor.