Bir bebeği kaybetmek...

Eğer gebelikte bebeğinizi kaybettiyseniz şunları unutmayın:

Bebeğinizi gebeliğin hangi döneminde kaybederseniz edin, bu acı bir olaydır
Bebeği doğumdan sonra da kaybetseniz, gebelik testi pozitif çıktıktan kısa bir süre sonra da kaybetseniz, kalbinizin içi acır. Bebek küçükken kayıp yaşayanlar da bazen doğum sonrası kaybedenler kadar üzüntü yaşarlar


Bazıları kaybınızı anlamazlar
Arkadaşlarınız ve sevdikleriniz bazen nasıl bir kayıp yaşadığınızı anlayamazlar. Böyle bir şey yaşamamış olanlar için kayıp fikri rahatsız edicidir. İnsanlar böyle bir şeyin sadece başkalarının başına gelebileceğini düşünürler. Sizi teselli edecek cümleler bulmaktansa acınızı görmezden gelmek daha kolaydır. Hoş bir durum değil ama gerçekte olan budur, bu çok insani bir tepkidir.


Hem fiziksel olarak hem de psikolojik olarak acı hissediyor olabilirsiniz
Sadece kürtajın yada ölen bebeğinizi doğurmanın fiziksel ağrısından bahsetmiyorum, kaldı ki o da çok kolay bir süreç değildir. Kayıp sonrası yaşanan süreç de kederlidir. Öyle ki sizi fiziksel olarak da yorar, kas ağrılarından nefes almakta güçlük çekmeye kadar sizi zorlayabilir.


Kendinizi suçlarsınız
Şöyle yapsaydım, böyle yapmasaydım gibi düşünceler kafanızda döner durur. Lütfen böyle düşünmenin tamamen normal olduğunu bilin. Bu düşünceleri bir kenara bırakın ve şu cümleyi sesli tekrarlayın "Bu benim suçum değil."


Bedeninize güveniniz sarsılır
Bebeğiniz bedeninizde yaşıyordu. Bebeği koruması ve büyütmesi gereken rahminizde bir ölüm gerçekleşti. Bedeninize ve rahminize güveniniz sarsıldı. Ama unutmayın o da sizin ve bebeğiniz için en iyisini isterdi. O da sizin gibi üzgün ve yasta.

Kendiniz yalnız kalmış hissedersiniz
Gebelik kaybında bir sessizlik olur. Bunun bozulması gerekir! Siz de "bunlar hep başkalarının başına gelir" sanıyordunuz ama sizin başınıza geldiği gerçeğiyle baş başasınız. Sessizliğe bürünürsünüz çünkü diğerleri de kayıpları hakkında konuşmadılar. Sessiz kalırsınız çünkü kimse konuşmazsa konuşacak kimseyi, daha önce bunu yaşamış kimseyi, sizi anlayabilecek kimseyi bulamazsınız. Ama onlar oradadır. Aramaya devam edin, edin ki sizi sıcak sevgileriyle sarsınlar, ve yalnızlığınız son bulsun.

Yasını tuttuğunuz şey gelecekte olacaklardı
Bir düşükte kaybettiğiniz sadece bebeğiniz değil, onunla ilgi kurduğunuz hayallerinizdir. Çocuğunuz ile geçireceğiniz geleceğiniz de elinizden alınmış gibi hissedersiniz. Bu hayallerin yasını tutmaya da hakkınız var.
Bu tahmin ettiğinizden sık oluyor
Tespit edilen 4 gebelikten biri düşükle, 160 gebelikten biri de anne karnında ölüm ile sonuçlanıyor. Yani her gün bebekler ölüyor. Biz sadece bu konuda konuşmuyoruz.


Bazıları size karşı kaba ve yaralayıcı olacak
Elbette kasıtlı olarak değil ama bazı insanlar zor zamanlarda empati kurma ve şefkat gösterme konusunda beceriksiz ve ya görgüsüzdürler. İnsanlar kibarlık olsun diye bile olsa saçma şeyler yapabilir ve söyleyebilirler. Umursamayın! Şu an buna ayıracak vaktiniz yok. Kendinize zaman ayırın ve sizinle ilgilenebilecek kişilerin yanında olun.

Eşiniz ile kederiniz farklı olabilir
Eşiniz de yastadır ve o da kaybettiğiniz bebeğinizi özlüyordur. İkiniz de bir bebekle yeni bir hayata başlamaya hazırlanıyordunuz ve planlarınız feci şekilde bozuldu. İnsanların sevme ve yas tutma ve duygularını gösterme şekilleri birbirinden farklıdır. Kadınlar ve erkeklerin duygularını belli etme şekilleri de birbirinden farklıdır, bu keder için de geçerlidir. Gitmek zorunda kaldığınız bu acılı yolculukta bunu birarada kalın ve birbirinize duyarlı davranın.

Gebelik kaybı travmatiktir
Gebelik kaybı anidir, beklenmedik bir durumdur, ve fiziksel olarak bedende meydana gelir. Bütün bunlardan dolayı gebelik kaybı bir travma olarak değerlendirilebilir. Travmayla başa çıkmak ve travma sonrası destek almak üzere profesyonel yardım alabileceğinizi unutmayın. Destek alın! Yalnız değilsiniz!

Vedalaşın
Cenaze töreni yapılabiliyorsa mutlaka yapın yada katılın. Yapılamıyorsa yakınlarınız ve sevdiklerinizle veda amaçlı bir araya gelin. Ya da isterseniz kendiniz tek başınıza özel bir ritüel yapın. Ne yapmak size uygun geliyorsa onu yapın ama mutlaka vedalaşın.

Her zaman hatırlayacaksınız
Bir anne bebeğinin yaşasaydı hangi yaşta olacağını hep hatırlar. 1 yada 20 yıl sonra farketmez, bir bebeğiniz olacak olduğunu unutmayacaksınız. Bu tamamen normal. Ona karşı beslediğiniz sevginizin asla yok olmayacağının bir göstergesidir bu.

DÜŞÜK YAPAN BİRİNE SÖYLENMEYECEK ŞEYLER

"Ne üzülüyorsun!"
Kimsenin kimseye ne hissedeceğini söylemeye hakkı yoktur. Üzülen birine bunu söylemek onu rahatlatmaz, üzüntüsüne kızgınlık ekler. Üzerine bir de anlaşılmadığı hissi eklenir. Daha kötüsü kendi hislerinden utanabilir"Merak etme, yenisini yaparsın"
Yine iyi niyetle söylenen anca son derece yaralayıcı bir söz. "Yenisi" denilen bir araba ya da eşya değildir. Giden bebeği hiçbir şey geri getirmeyecektir. Hiçbir bebek bu bebeğin "yerine" gelmeyecektir. Gelen başka bir bebek olacaktır.


Facebook Yorumları

YORUMLAR

Yorum kurallarını okumak için tıklayınız!
Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir Rabbim hiçbir anneyi evlatlariyla imtihan etmesin bende bebeğimi 11 gün önce kaybettim 20.haftam bitmişti kalbinin atmadığını öğrendim ???? suni sancıyla normal doğum yaptim bebegimle vedalasmam için getirdiler yanima o minicik yüzünü ellerini minicik ayaklarını nasil unutabilirimki cok zor cok acı tek tesellim Rabbim verdi Rabbim aldi cennet kuşu oldu bebeğim ama ben onu çok özlüyorum. Bu aciyi yaşamayan kimse bilemez kimsede teselli edemez bana unut onu diyorlar nasil unutulurki nasil unutabilirim minik yavrumu ????
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir 33 haftalık oğlumu kaybettim 2 ay önce. Bir iyiyim bir kötü.. m. Rabbim içimize ferahlık versin.. çok zor..
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir Ben de 32 haftalık bebeğimi beş gün önce kaybettim kendimi toparlayamıyorum yemek yemek uyumak suçmuş gibi geliyor onu bi kez doyuramadım nasıl boğazımdan bir şey geçer bi kez olsun sarıp sarmalayamadım küçücük bedenini buz gibi morga aldılar sonra narin vücudunu toprağa gömdüler içim acıyor nasıl geçecek bu acı geçer mi bilmiyorum
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir Bende 34+3de kaybettim bebeğimi..önceden hissettim hareket azlığını Hastaneye gittim gece nst normal çıkmıştı sabah gittiğimizde ise kalp atışı durmuştu..çok acı Rabbim kimseye yaşatmasın...
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir Bugun bebegimi kaybedeli 4gun oluyo 7aylik hidrops hastaligi vardi kalbim aciyo nefes alamiyorum hergun canimi aliyolar elime veriyolar ben bebegimi istiyorumm bana bebegimi verin
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir Bugun tam 15 gun oldu 20haftalık oglumu kaybedeli...ilk hamılelıgımdı ayrıntılı ultrasondan 1 gun sonra kaybetmişiz ben hıc anlamamıstım 2 hafta bebegımle beraber yaşadım kontrole gıttıgımde fark ettıler.Dünyam başıma yıkıldı normal dogumla aldılar benden.O kadar yakınımı kaybettim ama bu acının tarifi yok... karnımda olmayışını bilmek acı verıyo sofraya bile onun ıcın oturuyormusum.Allahım bu acıyı kimseye yaşatmasın dua edelım birbirimize rabbım ıcımıze ferahlık versin ????
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir 9 haftalık bebeğimi kaybettim.Bugün 42. günü. Fiziki ve ruhi acısı ve atlatması gerçekten çok zor. Yürek sızım. Bu acıyı ancak yaşayan anlar, eşin bile anlamaz. Biliyorum ki kuzum cennette bekliyor.Yazınız duygularımıza tercüman oldu. Çok teşekkür ederim. Moral buldum. Rabbim bizlere sabrını versin.
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir İki gün önce ben de bebeğimi kaybettim. Cinsiyetini öğrenme umuduyla gittiğimiz gün bebeğimin 9. Haftasında vefat ettiğini duymuş olmam ve onu 21 gün ölü taşımış olmam beni kahretti. Rabbim kimseye bu acıyı tattirmasin.
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir 5 buçuk aylık bebeğim karnında kalbi durmuştu 5 gün oluyor sezaryen ile doğum yaptırdılar izini gördükçe ağlama krizlerine giriyorum oğlumun cansız bedeni gözümün önünden gitmiyor küçücük bedeni bembeyaz kefene sardılar en acısı da defin işlemlerini eşimin kuzeni yaptı 5 gündür nerde gömülü bilmiyorum yavrumun toprağını göremedim dokunamadım kimse söylemiyor rabbim kimseye yaşatmasın evlat acısını
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir Merhaba benimde bebeğim erken doğdu ve kas hastası olduğunu söylediler,nasıl bi süreç yasadınız
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir merhaba ben 8 aylik dogum yaptim kizim tam 9 ayinin gecesi öldü inanin oyle birsey ki ne soylesem bos bebegim tam 8ayinin gecesi 10 21 gece dogdu tam 9 ayinin gecesi 10 21 gece öldu bugun 17 gun oldu bebegim kas hastasi olarak dogduydu o kadar kotu durumdayimki cok kotuyum bu acinin tarifi yok allah dusmanimin basina vermesin boyle bi aci bilmiyirum nasil topliyacagim kendimi allah herkezin yardimcisi olsun
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir Bende 11 haftalik bebegimi kayb etdim melegimin kalbi durmus cok sarsildim her gun kendimi sucluyorum ona iyi bakamadim cok kotuyum ve her kes yenisi olur diyor sanki giden bir esya.onlar ben uzulmeyim diye diyorlar uzulmemek elde deyil bir anneyim ve evlat acisi gibi bir aaci yok yer yuzunde yasayan anlar...
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir 18 haziran 2020 9 aylık bebeğim karnımda 12 saat ölü kalmış normal dogumla dopurdm kuzumu cok buyuk bir acıydı rabbim kimseye yaşatmasın size bana ve tüm bu acıyı yaşayan annelwrin başı sag olsun rabbim yardımcımız olsun
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir 8 aylık bebegimi kaybettım kalbi durmus dediler normal dogum yaptım eşim hep hastanede yanımdaydı hıc ayrılmadı dogum yaptıkdan sonrs esim esimin ailesi bebegimi aldılar gömmeye gitdiler onun resmını gördüm gidemedim görmedim hastanedeydım bana resmını gösterdıler baskada görmedim gözlerimin önünden gitmiyo neden neden diye hep kendime soruyorum 4 ay gectı aradan kimse acmıyo konusunu adını bile anmıyo buda benım zoruma gıdıyo
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir Cok zor Allah bize sabir versin inşallah...başka ne denir ki..
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir Bugun bebegimin kalbinin durdugunu ogrendim hemde iki uc hafta once olmus iki kizim var cok sukur ama yine de buna da alismistim 6 ay sonra kucagima alacaktim cok zor
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir Merhaba bende 33 haftalık bebeyimi kaybettim 3 ay önce Agustosun 22 sinde öylen dünyaya geldi oglum küvese koydular 5 gün yaşadı her gün oglumu gidip orda oyle görmek dokunamamak kucagına alamamak oglumun acı çekiyor oldugunu görmek o kadar zor bişey di ki canım çooookk yanıyordu .????????
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir Okuduklarim yasadiklarimin sadece bir kismi. 45 gün önce doğumumu yaptım. Oğlumu emzirdim uyuttuk. Hastane odasi bayram yeri gibiydi. Herkes oradaydi. Diger cocuklarim Abla ve abisi deli oldu kardeslerine.Ama doğumdan 4 saat sonra oğlum fenalasti.1gunsonrada kaybettik.Allah kimseye vermesin cok acı
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir ne desem bu acıyı anlatacak bir kelime bulamıyorum allah sabır versin 31 haftalık bebeğimi uyurken hiç bi sebep yokken kaybettim.. bebeğim ölüyordu ama ben uyuyordum ne acı..
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir Benımde bundan ıkı sene önce dokuz haftalık kalbı durdu aldılar çok üzülüyorum her gün aklımda
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir bende bunları okurken çok ağladım bende 28 haftalk bebeğimi kaybettim sadece ihmal yüzünden allah sabır versin bizlere çok zor
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir Bir yıl olacak neredeyse..hidrosefali oldu ve acilen tahliyesi istendi. 5.5aylıktı kızım..göremedim, sarılıp öpemedim. Bir yıl geçti aradan. Ağlamadığım, onu izleyip acı çekmediğim bir günüm bile yok.Bir anda tüm hayalleriniz yerle bir oluyor.En çok acıtan da, onu bir daha hiç göremeyecek olmanız.
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir Bebeyini kaybeden anne dünyada kimsesiz kalmış gibi hisseder
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir Yaşadıklarımın aynısını yazmışsınız daha yeni düşük yapdım düşerken kıpırdadığını gördüm elleri ayakları gözümün önünden hiç bir zaman gitmiycek.çok zor üstelikde bir qarip yanında hiç kimsesi olmayan biri için sanki bu dünyada yalnız kalmışım bir gün bir yıldan dah uzun geliyor bana
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir Duygularına tercüman oldunuz. Yıllar geçse bu acı hep bende kalbimde taze kalacak
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir Rabbim hiç kimseye evlat acısı yaşatmanın çok kötü çok acısı tarif edilmeyen tek acı evlat acısıdır herhalde
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir Rabbim hiç kimseye evlat acısı yaşatmanın çok kötü çok acısı tarif edilmeyen tek acı evlat acısıdır herhalde
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir 9 tane düşük yaptım bu çok acı birsey
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir 40 haftalık bebeğimi, gözümün nuru canım kızımı doğuma 3 gün kala kaybettim..Daha gideli 6 gün oldu yaşasaydı 3 günlük olacaktı. Bu acı tarifsiz, bu acı anlatılmaz..Melek oldu kızım bana şefaat etmek üzere cennete gitti.Çok özlüyorum onu çook ..
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir Oğlumu ilk göz ağrımı 29 haftalıkken alışverişini tamamlayıp sancımla beraber hastaneye geçmek zorunda kaldım. 40 gün oldu benden gideli. Çok zor ve çok özlüyorum onu. Herşeyi aldım ve hastaneye kaldırıldım. Miniğim ölmüş. Rabbim kimseye evlat acısı yaşatmasın . Dayanamıyorum sürekli ağlıyorum ..
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir Ben de bebeğini 36haftada doğum yaptım birgün yasadi ve oldu tarifi imkansız bir acı şuan yaşasaydı 9aylik olacaktı çok zor birşey RABBIM kimseye yasatmasin.evlat acısını .hala unutamadım
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir canım oğlum ilk hevesim hayallerim söylediğim şarkılar umutlarım çocukluğum benliğim hepsi gitti onu 6. ayımda kaybettim hala çok özlüyorum yaşasaydı Ekimde 2 yaşına girecekti. Hiç bir zaman unutmayacagım adını hic bir zaman sesim titremeden söyleyemem . Simdi kardeşini bekliyorum oğlumun inşallah .
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir 38 haftalikken oglumu kaybettim yasasaydi simdi tam 1 yasinda olackti. Oyle aci cekiyrm ki kimseye anlatamiyrm surekli kendi icmde agliyrm ne yapsamda unutmiyrm daha da buyuyr bu aci yuregim yaniyr Allah kimseye evlay acisi yasatmasin tarifsiz bi aci
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir Daha geçen hafta bugün karnım da hareket ediyorlardı kuzularım. 19 haftaliklardı. Normal doğumla doğdular yaşıyorlardı. Ama gitti ikiside. Etrafa iyiyim diyorum. Ama degilim.
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir 17 haftalik kizimi kaybedeli 3 gun oldu acisi tarifsiz aglama krizleri geliyor kendimi tutamiyorum cok zor bi durum Allah hic bi anneye yasatmasin. Insallah cennette kucagima alacagim yavrumu.
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir 6 aylik bebegimi erken dogum yaparak kaybettim bu okadar acı ki hiç aklımdan çıkmıyor herkes gencsiniz bidaha olur üzülmeyin demişti belkide duyduğum en kötü şeylerden biriydi bu cümle . Günler aylar geçiyor ama bu acı hiç eksilmiyor.
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir Bebegimi 8 haftalikken kaybettim esim dahi hangi durumda hangi psikolojide oldugumu anlamadi o kadar rahat günlük hayatini yasadi ki ben kabullenemedim
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir 22 haftalık bebeğimi kalbinin durması sonucu kaybettim.üç kızımdan sonra planlanmamış bir gebelik olsada olmuştu artık üç kızım var buda böyle oldu diyemiyorsun ????????
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir 21 haftalık bebeğimi erken doğum yaparak kaybettim Allah kimseye yaşatmasın
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir 10 haftalık olması gereken bebeğim 6 haftasında kaybettim çok zor çok acı nasıl bir duygu bu anlatamam
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir 36 haftalık bebeğim karnımda öldü
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir Bende 37 haftalık bebeğimi kaybettim...
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir Bebeğimi kaybettim ve atlatabilmemiz için yeni bebek düşünmelimiyim
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir Benim bebeğimi seni zehirleyecek diye 4 aylık bebeğimi doğumla düşürttüler kafası yok beyni dısarday dı evet gördüm aynen öyleydi hayatım alt üst oldu nefes alamıyorum bebeğimin ölümüne imza attım ama ruhum onunla gitti güzel oğlum bekle beni bir gün mutlaka yanına gelecem
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir Aynen. Öyle. Eşya. Gıbı. Söylüyorlar. Sanki. Bende. Bebebgımi. Kaybettım. Ne yazaki. Ama. Sonuç. Degımsoyor. İnan’ın. Çok zor. Şaka. Gıbı. Geliyor başta İnsan. İ oğlu işte. ....☹️☹️☹️
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir Güzeller güzeli meleğim Duru'mu kaybettim 3 ay önce 6 ayimizi bitirmiş yedi aydan gün almıştık sebebini bile söylemediler olur öyle dediler soğuk kanlilikla duygusuzlar...
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir Bende bebegımi. YAvuruöu. Kaybettım. Ben. ...çok zor. 5 aylık. Doktorllar. Çok. Hasta. Olduğu. Övün. İzin veremediler. :(((( açım. Çok fazla
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir Bir hafta önce 7. Meleğimizi de cennete uğurladık...Ben burda kaldım...
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir bende meleğimi kaybettim tam 36 gün oldu hersey yolundaydı taki sancım baslayana kadar 38 haftadaydım dogmasından sonra bir sıkıntı yasamayacaktk ama nerden bilebilirdik ki yavrumun karnımda öldüğünü hemde 4 gün kadar olmus haberim yokmus dogdugunda 5 defakordon dolanmasında kaybetmiştim yavrumu
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir Herkesin başına gelebilecek şey başına gelen bilir bende ucuz hamileydim birini iki aylıkken kaybettim birini ucgunlukken birini yedi günlükken kaybettim bana birdha olur diyorlar ben içimdeki acıyı nasilanltayim bilemiyorum sütum barında kaldı hayallerim umutlarim heqsi yarım kaldı yeniden anne ol
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir Hocam sizi cok beyendim yaninizda doğum yaptim sezeryan dogum hocam gene gözlerimden gormemezlik yasadim bna demistiniz böyle olursa doktora git dediniz ama kimse bna inanmiyor ama kesin kor olacam
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir Aynı benim hislerime tercüman olmuş bu yazı ben beş defa hamilelik yaşadım ikisi ölü doğum üç tanside düşük şuan hiç bebeğim yoktu 14 yıllık evliyim artık çok korkuyorum ve hşç bebekddüşünemiyorum. ......
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir Sevgili Semra Hanım Ağzına yüreğinize elinize sağlık. 15 ay önce doğum zamanı kordon dolanmasindan dolayi oğlumu kaybettim. Ocak sonunda hamile kaldım. oğlum gittikten 1 yıl sonra 11 Nisan da şiddetli kusma şikayetimden dolayi hastaneye yattım. 3 günü Bebeğimin kalbi durdu. 3 aylıkken onuda kaybetti
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir Kızım düşük yaptı 20 gün öncede size mayneyegeldik o ggünden sonra kızım hamile kaldı artık rabbim nasip etti 4 yıllık evli ,ilk hamilelik çok yeniydi çok ağladı ve üzüldü sizin yorumunuz çok güzel okudum her anne ve herkes okumali her konuda bilgili olmak önemli güzel yazılarınızı bekliyoruz
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir Biri 25 hafta biri de 16 haftalık hamileyken bebeklerimi kaybettim.Hayat devam ediyor ama bi parçanızda onlarla beraber gidiyor.Yazınız çok samimi ve destekleyici.Teşekkürler
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir Benimde iki kaybım var. Damdan düşenin halini ancak damdan düşen anlar. Bidaha bebeğin olmaz diyende oldu sakattır kaybettin diyende. İkiside otopsiye gitti çok test yapıldı ama nafile sebep bilinmiyor :(
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir Bayıldım,emeğine yüreğine sağlık
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir Gebelikte veya bebekken hep aynı acı ve keder :(
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir Anne karninda iki bebegini kaybetmis biri olarak gozyaslarimi tutamadim.yasadiklarimi cok guzel anlatmissiniz..
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir Çok guzel aciklamissiniz teşekkürler
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.
 • Misafir 40 haftalik bebeğim doğuma 4 gün kala mekanyumunu bırakti corona yasaklari varken 28 mayısda sezeryan oldum dışkısı akcigerlerine gitmis yaşamadı bu acı ne yerlerde ne gõklerde olur evlat can mış bende ne yaşıyorum ne ölüyüm delirmenin eşiğindeyim bi çare
  CEVAPLA
  Yorum yazmak için üyelik girişi yapmalısınız.

Sizlere daha iyi bir hizmet sunabilmek için sitemizde çerezlerden faydalanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ederek çerezleri kullanmamıza izin vermiş oluyorsunuz.

Detaylı bilgi almak için 'Çerez Politikasını' ve 'Gizlilik Politikasını' inceleyebilirsiniz.